...

Bezpieczeństwo danych w SaldeoSmart

Bezpieczeństwo danych naszych Użytkowników jest dla nas w Saldeo sprawą priorytetową i podchodzimy do tego tematu z ogromną odpowiedzialnością. W poniższym artykule przedstawimy metody oraz zasady jakimi kierujemy się aby jak najlepiej zabezpieczyć dane w programie Saldeo. Dodatkowo wspomnimy o kilku zasadach, które warto stosować aby ustrzec się przed cyberatakiem.

Bezpieczeństwo danych saldeosmart

Dane wrażliwe

Wraz z ciągłym rozwojem technologii, zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych w Internecie stają się coraz bardziej istotne dla użytkowników. Staje się standardem, że coraz więcej firm i instytucji korzysta z Internetu do przechowywania oraz przesyłania wrażliwych danych. Niestety wraz z tym trendem do wirtualnego świata przechodzą również przestępcy internetowi. Oszuści Ci niekiedy próbują włamać się i ukraść wrażliwe i poufne dane, aby wyłudzić za to korzyści majątkowe. Ważne jest, aby wiedzieć jak się przed tym ustrzec.  

Logowanie dwuetapowe

Dobrym sposobem będzie ustawienie logowania dwuetapowego, zwanego inaczej weryfikacją podwójną. Jest to połączenie standardowego logowania z dodatkową weryfikacją przez aplikację mobilną czy e-maila. Taki sposób uwierzytelniania administrator SaldeoSmart może ustawić dla siebie a także zbiorczo dla swoich pracowników. Ta metoda logowania daje pewność że nikt niepowołany nie dostanie się do naszych danych. Chroni to także przed próbą przejęcia komputera oraz dostępu do systemu.

Unikatowy adres e-mail

Bardzo ważnym aspektem bezpieczeństwa w korzystaniu z programu SaldeoSmart jest zachowanie unikalności adresów e-mail. Nie należy korzystać z kont grupowych, ponieważ nie będzie wiadomo kto i kiedy modyfikował dane. Wszystkie operacje związane z kontem powinny być kierowane na jeden unikalny adres e-mail. Zarówno po stronie biura rachunkowego jak i firmy, każdy użytkownik ma obowiązek posiadać swój własny dostęp do SaldeoSmart. Z poziomu administratora możliwe jest tworzenie kont oraz nadawanie im odpowiednich uprawnień. Dzięki temu administrator będzie miał kontrolę i wgląd kto i kiedy dokonał zmian. 

Funkcja eZNACZEK

e znaczek saldeosmart

E-znaczek to dodatkowa funkcjonalność, która w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej. Opcja ta pozwala na rozpoznawanie wiadomości mailowych, które pochodzą z systemu SaldeoSmart. Podczas konfiguracji konta w ustawieniach możliwe jest ustawienie swojego indywidualnego e-znaczka zarówno w biurze rachunkowym, jak i u Klientów biura.

Korzyści z posiadania eZNACZKA:

  • dodatkowe zabezpieczenie dla komunikatów generowanych przez użytkowników SaldeoSmart i wysyłanych w formie e-mail
  • łatwa identyfikacja dla użytkownika maili pochodzących z systemu SaldeoSmart
  • minimalizowanie zagrożenia związanego z komunikacją poprzez e-mail

 

Odpowiedzialność zbiorowa, a edukacja

Jednak najważniejszym punktem bezpieczeństwa danych w Internecie jest nie tylko system teleinformatyczny ale również każdy użytkownik, który go obsługuje. Dlatego też tak istotna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa. Każdy pracownik przed rozpoczęciem pracy w systemie ma obowiązek przejść odpowiednie przeszkolenie. A właściciele biur rachunkowych i firm powinni upewnić się że ich pracownicy są świadomi zasad bezpieczeństwa. Nie należy podawać haseł oraz dostępów do kont i danych wrażliwych osobom, które są nieupoważnione.

Podsumowanie

Podsumowując, bezpieczeństwo danych wrażliwych w Internecie jest niezwykle ważnym aspektem współczesnej rzeczywistości. Dlatego też każdy użytkownik powinien stosować zaawansowane techniki i narzędzia bezpieczeństwa.
Dodatkowo ważnym w bezpieczeństwie przedsiębiorstwa jest zadbanie o szyfrowanie danych oraz posiadanie aktualnych programów antywirusowych. Natomiast jeżeli zostanie wykryty jakiś podejrzany nieautoryzowany dostęp do systemu, należy go jak najszybciej zablokować.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top