...

Dlaczego warto polecać klientom biura rachunkowego program SaldeoSmart ?

Dlaczego warto polecać klientom biura rachunkowego program SaldeoSmart ?

Takie pytanie często może pojawić się w głowie pracowników biura rachunkowego, którzy pracują już z programem SaldeoSmart.

Poniżej postaramy się przedstawić główne zalety tego programu. Tak, aby nie było wątpliwości, że dzięki SaldeoSmart współpraca między biurem rachunkowym a jego klientami może być lepsza i efektowniejsza.  A każda ze stron zadowolona.

 

Mimo że coraz większą uwagę zwracamy na sprawy ekologii i przyrody, a technicznie dążymy do coraz lepszej i szybszej obsługi, to wiele firm w dalszym ciągu pozostaje wierna tradycyjnym, papierowym fakturom. Nie są oni gotowi i przygotowani na digitalizację dokumentów i automatyzację powtarzalnych prac.

 

Oczywiście taka sytuacja najczęściej wynika z ludzkiego przyzwyczajenia, lęku przed nowościami lub braku potrzebnych danych i informacji. Jeżeli Klient zapozna się z szeregiem zalet i udogodnień, to zastanowi się, czy to rozwiązanie nie przydałoby się w jego firmie. A na wprowadzeniu Saldeo obie strony- księgowość i klient biura mogą tylko zyskać.

nowe logo SaldeoSmart

Jakie główne korzyści może uzyskać Klient biura rachunkowego, korzystając z SaldeoSmart?

Zacznijmy od tego, że zgodnie ze stwierdzeniem: „Czas to pieniądz”, na pierwszym miejscu naszej listy jest oszczędność czasu. W obecnej rzeczywistości, gdy każdy gdzieś goni, to ograniczenie bezpośredniego kontaktu z księgowością do minimum jest niewątpliwie ogromną zaletą. W efekcie czas, który poświęca się na przyjazd do biura czy przesłanie dokumentów pocztą można wykorzystać na wiele innych sposobów.

Następnie, dzięki modułowi odczyt dokumentów oszczędzamy także na kosztach przesyłki, logistyki czy transportu. Jest to bez kosztowa i szybka metoda na przesłanie dokumentów w formie skanów bezpośrednio do systemu przez maila, zdjęcie z telefonu czy też poprzez dodanie w aplikacji webowej.

Z pewnością każdemu klientowi spodoba się przejrzysty widok, jaki posiada archiwum dokumentów SaldeoSmart. A dzięki rozbudowanemu filtrowaniu, znalezienie interesującego nas dokumentu będzie łatwe i zajmie tylko chwilę.

Kolejną niewątpliwą zaletą SaldeoSmart jest to, iż wszystkie wprowadzone dokumenty będą dostępne od ręki 24/7 zarówno dla Księgowości, jak i Klienta. Wystarczy zalogować się w aplikacji w telefonie bądź poprzez przeglądarkę internetową za pomocą komputera.

Natomiast jeżeli Klient potrzebuje opcji wystawiania faktur sprzedaży bez ograniczeń i w różnych językach obcych np. angielskim czy niemieckim, to z pewnością SaldeoSmart jest dla niego odpowiednim narzędziem. Dodatkową możliwością jest wybranie dowolnej waluty po kursie NBP oraz z różnymi stawkami VAT. Dokument wysyła się automatycznie na maila kontrahenta. Możliwości te zapewnia moduł komunikacja z Klientem.

Kolejną ważną funkcją dostępną w module komunikacja z Klientem jest wystawianie faktur cyklicznych, zaliczkowych oraz korekt faktur końcowych, także z automatyczną wysyłką na maila kontrahenta.

Należy wspomnieć również o możliwości wysyłania przypomnień o zapłacie faktur lub wezwań do zapłaty dla kontrahentów klientów biur. W dodatku możliwa jest także wysyłka zbiorcza, bezpośrednio z systemu.

Inne ciekawe funkcjonalności zasługujące na uwagę

Funkcja oznaczanie i prowadzenie rozliczeń faktur do zapłaty lub opłaconych także dostępna jest w module komunikacja z klientem. Jednocześnie w aplikacji mamy dostęp do bieżących i zarchiwizowanych dokumentów.

Natomiast dzięki możliwości generowania plików przelewów można szybko i wygodnie przygotować polecenia zapłaty za faktury zakupowe i towarowe. Importuje się je w bankowości elektronicznej. Za pomocą tej funkcji  w łatwy sposób można kontrolować opłacone faktury, a także masowo opłacać niezapłacone, także z MPP. Dodatkowo przez bank można sprawdzić Białą listę.

Za pomocą modułu komunikacja z klientem można także generować raporty kasowe: kasa przyjęła/ kasa wydała.

Kolejna ciekawą opcją jest także możliwość otrzymywania automatycznych przypomnień o płatnościach zaliczek podatkowych i ZUS. Wtedy mamy pewność, że nie spóźnimy się z żadnymi zobowiązaniami.

Jeżeli chcielibyśmy podsumować jakiś dany okres księgowy to mamy do dyspozycji w module komunikacja z klientem kilka czytelnych diagramów. Przedstawione na nich dane będą przejrzyście wyglądały i dzięki temu łatwo można się z nimi zapoznać.

Pozostałe funkcje

Kolejną ciekawą funkcją jest analiza finansowa. Dzięki niej możliwe jest wyeksportowanie zestawienia rozliczeń do Excela.

Natomiast dzięki modułowi obieg dokumentów możliwe jest tworzenie własnych obiegów dokumentów za pomocą Biura Rachunkowego.

Dodatkową funkcjonalnością w tym module jest także możliwość dodawania do dokumentów pola: „projekt” i wyszukiwanie dokumentów po nazwie projektu lub przypomnienie mailowe do konkretnej daty, którą umieścimy w dodatkowym polu.

Przechowywanie teczek pracowniczych z ich umowami i badaniami lekarskimi także jest  niezbędną opcją. Dodatkowo aplikacja przypomni nam o zbliżającym się terminie ich wygaśnięcia.

Natomiast w module zarządzanie zadaniami możliwe jest tworzenie zadań i zapytań dotyczących konkretnych dokumentów w SaldeoSmart wraz z automatyczną wysyłką do księgowej.

Bezpieczeństwo danych

Często zapoznając się z nowym producentem oprogramowania klienci nie są przekonani do bezpieczeństwa przechowywanych dokumentów. Boją się o to, że jeżeli dane znajdują się na zewnętrznym serwerze SaldeoSmart to nie są dostatecznie dobrze strzeżone. Jednak trzeba zapewnić że serwery, których właścicielem jest Spółka BrainShare IT (producent SaldeoSMART), zlokalizowane są w Polsce poprzez kolokację w firmie Polcom w Alwernii oraz Skawinie pod Krakowem. Posiadają one Certyfikat Bezpieczeństwa Data Center ISO 27001 oraz zgodność z TIER 4. Serwery posiadają systemy antypożarowe, a wszelkie logowania są protokołowane.

Dodatkowym faktem świadczącym na korzyść Saldeo jest to, że aplikacja ta obsługiwana jest już przez około 4500 biur rachunkowych i firm, a na rynku utrzymuje się już od 13 lat. Co roku dołączają do współpracy z programem kolejni zadowoleni Klienci.

 

Podsumowanie

Dzięki aplikacji SaldeoSmart niewątpliwie obie strony, zarówno księgowość, jak i Klienci biura rachunkowego tylko zyskają. Automatyzacja powyżej wymienionych procesów sprawi, że możemy uniknąć wielu błędów w porównaniu do ręcznego i tradycyjnego wprowadzania dokumentów do systemu. Zaoszczędzony czas  można przeznaczyć na inne przynoszące korzyści i efekty czynności.

Podsumowując, rozwiązania takie jak oferuje SaldeoSmart niedługo będą standardem w obsłudze księgowości, ponieważ w dużym stopniu ułatwiają prace w biurze rachunkowym oraz w znacznym stopniu usprawniają współpracę z klientami.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top