...

Saldeo
Elektroniczny
Obieg
Dokumentów

Elektroniczny Obieg Dokumentów

Dzięki funkcji elektronicznego obiegu dokumentów w Saldeo możliwe jest zdalne zarządzanie dokumentami oraz kontrola nad ich przepływem.

 • Indywidualne projektowanie obiegów dla różnych typów dokumentów
 • Rozbudowane uprawnienia użytkowników
 • Możliwość dodania elektronicznego obiegu dokumentów do własnego systemu po API

Domyślne lub indywidualne obiegi dokumentów

W Saldeo możliwe jest definiowanie użytkowników oraz ich grupy. Z kolei każdej grupie nadać można  indywidualne uprawnienia oraz zaprojektować ścieżki. W prosty sposób zmapują drogę przekazywania i akceptacji dokumentu pomiędzy nimi.

Ciekawą opcją jest skonfigurowanie indywidualnych obiegów dokumentów. Ponieważ mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Otrzymamy także możliwość dodania obiegu do własnego systemu po API.

Z drugiej zaś strny możliwa jest także praca z Saldeo bez dodatkowej analizy wewnątrz firmy i konfiguracji indywidualnych obiegów. W systemie do wykorzystania dostępne są gotowe uniwersalne schematy przepływu dokumentów.

Elektroniczny obieg dokumentów to oszczędność

Elektroniczny obieg dokumentów, czyli EOD jest to system informatyczny do zarządzania dokumentami przetwarzanymi przez przedsiębiorstwo.

Rozwój technologii oraz większe zaufanie do nowych rozwiązań sprawia, że firmy coraz częściej odchodzą od pracy z papierowymi dokumentami. Idąc z duchem czasu, chętnie wprowadzają możliwość pracy na dokumentach elektronicznych, a tym samym wprowadzają system elektronicznego obiegu dokumentów. Przedsiębiorstwa dzięki programowi Saldeo do obiegu dokumentów oszczędzają przede wszystkim:

 • czas, który jest marnowany na fizyczne wyszukiwanie potrzebnych dokumentów papierowych,
 • przestrzeń, nie potrzebujemy już stale powiększającego się archiwum papierowych dokumentów, segregatorów czy szaf,
 • pieniądze, ponieważ przez automatyzację pracy przyspieszamy procesy i oszczędzamy zasoby firmowe.

Poniższa grafika przedstawia przykład zasady działania elektronicznego obiegu dokumentów w Saldeo:

obieg dokumentów saldeosmart

Czas wdrożenia Saldeo obieg dokumentów

Wdrożenie programu umożliwiającego elektroniczny obieg dokumentów w dużej mierze zależne jest od charakteru firmy oraz wymagań, jakie ma spełniać program. W pierwszej kolejności należy dokładnie przeanalizować jakie rodzaje dokumentów najczęściej pojawiają się w firmie oraz jakie są oczekiwania. Oczywistym jest fakt, że zależne jest to od branży, w której przedsiębiorstwo pracuje. Kolejną sprawą jest nastawienie do zmiany dotychczasowych procesów.

Standardowymi krokami podczas wdrożenia Saldeo są:

 1. Spotkanie, na którym analizowane są ścieżki poszczególnych dokumentów w firmie
 2. Raport podsumowujący spotkanie analityczne
 3. Na podstawie raportu konfigurowany jest obieg dokumentów w firmie
 4. Uruchomienie elektronicznego obiegu dokumentów wraz z ustawieniem dostępów

Dla kogo Saldeo elektroniczny obieg dokumentów?

Program Saldeo usprawni zarządzanie papierowymi dokumentami w każdej firmie od jednooddziałowej działalności poprzez wielooddziałową aż po grupę kapitałową. Zdecydowanie usprawni to zarządzanie dokumentami, a praca stanie się efektywniejsza.

Biura rachunkowe, które obsługują swoich klientów, otrzymują ogrom dokumentów – faktury sprzedaży, zakupów czy dokumentację kadrową.
Aby zaplanować obieg dokumentów księgowych, w przypadku gdy klientów jest wielu, najlepiej wprowadzić elektroniczny obieg dokumentów Saldeo w biurze rachunkowym. Pozwala on na włączenie klienta biura rachunkowego w obieg dokumentów. Dodatkowo daje możliwości szybkiej i sprawnej pracy nad dokumentami. W przypadku udostępniania obiegu dokumentów przez biuro rachunkowe korzyści płyną zarówno dla obsługiwanej firmy jak i samego biura rachunkowego. Firma uzyskuje funkcjonalności obiegu dokumentów, a biuro rachunkowe – bieżący dostęp do przetworzonych dokumentów, gotowych do wprowadzenia do programu księgowego.

Pozostałe funkcje Saldeo elektroniczny obieg dokumentów:

 • Historia edycji dokumentu. Ciekawą funkcjonalnością jest przeglądanie historii zmian dokonanych na dokumentach załączonych do konta Saldeo. Niekiedy jest to bardzo potrzebna informacja.
 • Tworzenie własnych typów dokumentów. Oprócz dostępnych gotowych w programie możliwe jest tworzenia własnych typów dokumentów i ścieżek przepływu pracy.
 • Automatyczne odczytywanie dokumentów. Niezwykle ważne w przyspieszeniu oraz zautomatyzowaniu pracy jest obieg dokumentów wyposażony w inteligentne odczytywanie danych z faktur za pomocą OCR (optyczne odczytywanie dokumentów)
 • Integracja z programem księgowym. Saldeo elektroniczny obieg dokumentów oferuje najwięcej integracji z programami księgowymi i ERP na polskim rynku. Jest niezaprzeczalnym faworytem pod tym względem.
 • Elektroniczne archiwum 24/7 z zaawansowaną wyszukiwarką. Dzięki nowoczesnej digitalizacji, zarządzanie bieżącymi oraz archiwalnymi dokumentami w procesie ich obiegu wewnątrz firmy jest bezproblemowe i bezpieczne.

3 kroki do automatyzacji i zaawansowanej dekretacji:

1. Dodaj fakturę do Saldeo w dowolny sposób:

-zeskanuj fakturę
-wyślij mailem
-dodaj plik z komputera
-zrób zdjęcie
Saldeo odczyta dane z faktur.

2. Elektroniczny obieg dokumentów

 

Dokument automatycznie trafi w odpowiedni obieg.
Zawsze wiesz, na jakim etapie jest dokument i kto obecnie nad nim pracuje.

3. Eksport faktur do systemu ERP lub programu księgowego

Saldeo integruje się z ponad 40 programami księgowymi, a dzięki API może współpracować z dowolnym systemem.

Telefon

Promocja SaldeoSmart

Promocja -40% przez 2 miesiące

Takiej promocji jeszcze nie było! Każdy nowy klient, kupując dowolny pakiet w wersji online (za wyjątkiem pakietu Asystent firmy) otrzyma aż 40% rabatu na okres 2 miesięcy. Czas trwania promocji: od 6 do 31 grudnia 2023 r. Zasady skorzystania z promocji:– Z promocji mogą skorzystać tylko nowi Klienci, nie posiadający płatnych pakietów SaldeoSMART.– Promocja dotyczy wyłącznie pakietów wersji online.– Promocja nie obejmuje pakietu Asystent firmy.– Promocja nie łączy się z innymi promocjami.– Promocja nie obejmuje usługi wdrożenia, a w przypadku Pakietu Ekspert konfiguracji i analizy obiegu dokumentów.– Po okresie 2 m-cy, jeśli Klient nie zrezygnuje z usługi, otrzyma pełną fakturę za abonament na kolejne miesiące zgodnie z obowiązującym cennikiem.– Przy składaniu zamówienia zakupu pamiętaj, aby twój opiekun handlowy wpisał kod promocyjny: MIKOŁAJKI2023. Co możesz zyskać z SaldeoSmart? ZyskAI czas z automatyzacją rozrachunków i rozliczeń . UsprawniAI obieg dokumentów: korzystaj z wygodnej i bezpiecznej formy prowadzenia dokumentacji firmowej, zyskAI pełną kontrolę nad ich przepływem.

przeczytaj więcej ->
Saldeo

Nowości w Saldeo

W poniższym wpisie przedstawiamy podsumowanie wszystkich nowości i usprawnień, które w ostatnim czasie zostały wprowadzone w programie Saldeo. Z artykułu dowiedzieć się można o: Przelewy walutowe-dodano 2 nowe banki KSeF – nadruk na fakturze oraz pobieranie faktur z KSeF do XML Blokowanie możliwość logowania dla klientów biura rachunkowego Szybszy dostęp do edycji użytkowników Poprawa odczytu wyciągów bankowych Nowe widoki w zakładce raporty Odświeżona zakładka kadry Nowy widok liczby kredytów Przelewy walutowe Do funkcji przelewów walutowych dodane zostały kolejne banki, które były najbardziej popularne wśród użytkowników: Bank Pekao S.A. oraz BNP Pribas. Link do filmu na temat przelewów walutowych: Tutaj KSeF – nadruk na fakturze, pobieranie faktur z KSeF do XML Specjaliści Saldeo stale pracują nad rozwojem funkcji związanych z KSeF-em. Starają się jak najbardziej uprościć korzystanie z rządowego systemu w aplikacji. W tym celu dodany został nowy parametr dla administratorów. Mogą oni określić dla swojej firmy lub firmy – klienta

przeczytaj więcej ->
KSeF

KSeF – najważniejsze informacje dotyczące korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur

Wiadomo już, że Krajowy System e-Faktur stanie się obowiązkowy. Zmienią się zasady wystawiania faktur, a wszyscy przedsiębiorcy i księgowi będą musieli je opanować. Po przeczytaniu poniższego artykułu stanie się jasne, że razem z Saldeo przejście drogi od papieru do faktury ustrukturyzowanej będzie znacznie prostsze. Podstawowe pojęcia Jak zacząć korzystać z nowego systemu? Wystawianie i wysyłanie faktur Pobieranie faktury z KSeF Korzyści posiadania Saldeo Podstawowe pojęcia Na początek warto się zapoznać  z najważniejszymi pojęciami dotyczącymi KSeF. Po pierwsze Krajowy System e-Faktur to system teleinformatyczny wprowadzony przez Ministerstwo Finansów. Służy on m. in. do wystawiania, udostępniania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych. Natomiast faktura ustrukturyzowana to faktura, która została wystawiona za pomocą platformy Krajowego Rejestru e-Faktur (KSeF) i posiada unikalny numer ID. Dodatkowo nazwa faktura ustrukturyzowana jest związana z faktem, że musi być zgodna ze schematem struktury danych, które to ustaliło Ministerstwo Finansów. Faktura ustrukturyzowana ma format XML, który jest zgodny ze strukturą logiczną

przeczytaj więcej ->
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
Scroll to Top