...

Saldeo
Odczytywanie
Dokumentów

Odczytywanie dokumentów

Saldeo to program, który z najlepszą skutecznością odczytuje faktury metodą OCR. Zintegrowany jest z programami księgowymi i systemami ERP. Dzięki niemu możemy zamienić ręczne przepisywanie danych z faktur papierowych na wygodne skanowanie. Zautomatyzuje to proces wprowadzania faktur, przez co oszczędzimy czas oraz w znacznym stopniu zredukujemy koszty.

nowe logo SaldeoSmart

Program, który sam się uczy

Wykorzystana w systemie technologia Al oraz machine learning pozwala na to, aby program uczył się w trakcie pracy. Dzięki wymiarowaniu i kategoryzacji eksport niezbędnych informacji do programu księgowego będzie jeszcze szybszy.

Natomiast skuteczność odczytu danych w Saldeo wynosi prawie 100%. Saldeo jest w stanie bezbłędnie odczytać dane z faktur VAT, proform, faktur zaliczkowych czy zagranicznych. Doskonale radzi sobie również z wyciągami bankowymi oraz innymi dokumentami.

Dodatkowo Saldeo oferuje najwięcej integracji z programami księgowymi oraz ERP na polskim rynku. Saldeo jest zintegrowany z ponad 40 programami księgowymi.  Niewątpliwie jest to ogromną zaletą tego programu, ponieważ w szybki i prosty sposób można wprowadzić dane z dokumentów do wybranego programu księgowego.

SaldeoSmart

Dodatkowe funkcjonalności które zasługują na uwagę:

 • Możliwość dostępu do konta dla klientów biura rachunkowego. Jeżeli biuro rachunkowe ustawi obsługę klienta, to będzie możliwa opcja korzystania z jednego systemu wraz z klientem.
 • Dzięki Saldeo możliwe jest odczytywanie transakcji z wyciągów bankowych, zarówno przychodzących jak i wychodzących. Dodatkowo program odczyta potwierdzenia przelewów w formacie PDF, które pobierane są z bankowości elektronicznej.
 • W Saldeo możliwe jest generowanie poleceń zapłaty za faktury zakupowe dla bankowości elektronicznej.
 • Jeżeli faktury składają się z kilku stron, wystawione są w obcym języku lub w innych walutach, to żaden problem dla Saldeo. Obsłuży również takie dokumenty.
 • Możliwe jest wyszukanie danego dokumentu już po 1 słowie. Ułatwi to znalezienie interesującego nas dokumentu.
 • Saldeo pozwala na eksport faktur wraz z pozycjami towarowymi do pliku JPK_FA.
 • Mamy pewność że w programie Saldeo nasze dokumenty będą bezpiecznie archiwizowane a dodatkowo dostępne w każdej chwili z każdego miejsca na świecie
 • Ciekawą funkcją jest również możliwość odczytywania kodów kreskowych.

Porównanie pracy bez programu do pracy z Saldeo.

Tradycyjna praca:

 • Ręczne przepisywanie faktur do programu księgowego
 •  Przechowywanie dokumentów papierowych w wielu segregatorach
 • Poszukiwanie dokumentów zajmuje wiele czasu
 • Wysokie koszty papierowej archiwizacji dokumentów
 • Godziny spędzone na księgowaniu

Praca z Saldeo:

 • Szybkie odczytywanie faktur i przesyłanie ich do programu księgowego
 • Brak segregatorów i kosztów ich archiwizacji
 • Wyszukiwanie dokumentów w kilka sekund
 • Uporządkowana praca z klientem
 • Automatyzacja pracy i oszczędność czasu

Podsumowując, wybór jest prosty, a nowoczesna księgowość jest na wyciągnięcie ręki.

Telefon

Krajowy System e-Faktur

Nowe terminy wejścia w życie KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obligatoryjny KSeF dla podatników czynnych i zwolnionych z VAT.

Krajowy System e-Faktur, w skrócie KSef, to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które ma na celu zrewolucjonizowanie obiegu faktur w Polsce poprzez ich pełną elektronizację. Jego wprowadzenie wiąże się z szerokimi zmianami dla przedsiębiorców oraz administracji skarbowej. Termin obowiązkowego wejścia KSef został kilkakrotnie przesunięty, co wywołało różne reakcje wśród zainteresowanych stron. Najnowsze informacje wskazują, że obowiązek korzystania z KSef wejdzie w życie od 1 lutego 2026 roku. Przyjrzyjmy się, dlaczego termin ten był kilkakrotnie zmieniany i jakie konsekwencje niesie to za sobą dla polskich przedsiębiorców. W poniższym artykule znajdziemy informację na temat: Zmiany w terminie wejścia Krajowego Systemu e-Faktur  Przyczyny opóźnienia Kluczowe zmiany i wymagania Przygotowania i testowanie Korzyści wynikające z wdrożenia KSeF Główne wyzwania jakie stoją przed przedsiębiorcami Podsumowanie Zmiany w terminie wejścia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) Ministerstwo Finansów ogłosiło istotne zmiany dotyczące wprowadzenia obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) dla podatników czynnych i zwolnionych z VAT. Nowa data wejścia w życie tego systemu to 1 lutego 2026 roku, co oznacza przesunięcie terminu o rok w stosunku do pierwotnie planowanej daty, która była wyznaczona na 1 stycznia 2025 roku. Przyczyny opóźnienia Decyzja o przesunięciu terminu została podjęta w odpowiedzi na liczne sygnały od przedsiębiorców oraz organizacji gospodarczych, które wyrażały obawy związane z

przeczytaj więcej ->
Saldeo

Dostępne nowe funkcje filtrowania w aplikacji mobilnej. Wersja 1.35.

W najnowszej wersji 1.35 aplikacji mobilnej SaldeoSmart wprowadzono kilka istotnych zmian. W poniższym artykule zostaną one pokrótce opisane. SaldeoSmart od lat wspomaga i ułatwia pracę użytkownikom programu. Dzięki niemu, prowadzenie firmy czy biura staje się przyjemniejsze i mniej problemowe. Specjaliści Saldeo stale dbają o jak najwyższy poziom jakości programu, dlatego też co jakiś czas wprowadzane zostają aktualizacje. Tym razem usprawniono filtrowanie w aplikacji mobilnej. Dzięki najnowszej aktualizacji znalezienie interesującego nas dokumentu stanie się dużo prostsze. Zostały wprowadzone  filtry, które podzielono na trzy kategorie: główne, obieg dokumentów KSeF. Dzięki temu podziałowi, proces wyszukiwania stanie się znacznie szybszy.   Kolejną zmianą w programie jest dodana nowa opcja w grupie filtrów „obieg dokumentów” – szybki wybór „Przypisane do mnie”. Dzięki tej nowości możliwe jest wyfiltrowanie tylko tych dokumentów, które zostały przypisane do danej osoby. Jest to wygodna i przejrzysta metoda na wyszukiwanie dokumentów oraz wybór tylko tych danych, które nas dotyczą.   Dodatkowo, użytkownicy iOS ucieszą się z wiadomości, że od teraz mogą dodawać pliki prosto z biblioteki zdjęć. Do tej pory z takiego rozwiązania mogli korzystać tylko użytkownicy Androida. Dla iOS była ona niedostępna. Zachęcamy serdecznie do przetestowania wszystkich nowości i funkcji w aplikacji mobilnej. 0/5 (0 Reviews) 0/5 (0 Reviews) 0/5

przeczytaj więcej ->
Saldeo

Aktualizacja aplikacji mobilnej SaldeoSMART 1.33

Dostępna jest kolejna aktualizacja aplikacji mobilnej SaldeoSmart. Specjaliści pracowali nad nowymi funkcjami. Jedną z nich jest możliwość podglądu faktur pobranych z KSeF. Pozostałe nowości zostały opisane w poniższym artykule. Poprawa widoczności i przejrzystości detali dokumentów W SaldeoSMART zwracamy uwagę także na detale. Tym razem producent ulepszył panel widoku dokumentów. Pojawił się nowy układ zakładek oraz  czystsza forma. Zmianom uległy: widok szczegółowy dokumentu oraz pasek narzędzi umieszczony w dolnej części   komentarze   powiązane dokumenty   załączniki do faktur   dodawanie wpłaty   ustawienie osoby odpowiedzialnej Szybkie przybliżanie i oddalanie widoku dokumentu w aplikacji mobilnej Jednym z najważniejszych funkcji jest podgląd dokumentów. Dlatego tez nieustanie pracujemy nad usprawnieniami tej funkcji.Powiększanie widoku dokumentu przy pomocy gestów palców pozwala na jeszcze lepszą nawigację oraz możliwość zapoznania się z plikiem w dowolnym przybliżeniu. Natomiast dodatkowo pojawiła się bardzo potrzebna funkcja umożliwiająca kopiowanie tekstu z faktury. Niejeden Klient z pewnością ucieszy się na tę nowość. Możliwe jest zaznaczenie wybranych danych i skopiowanie ich do schowka. Dzięki temu nie tylko unikniesz możliwych błędów wynikających z przepisywania informacji z faktury, ale również jeszcze bardziej przyśpieszysz sobie pracę. Nie trać dłużej czasu na przepisywanie i sprawdzanie błędów. Wprowadzając kolejne aktualizacje SaldeoSMART dbamy o to, aby wykorzystać pełen potencjał, jaki

przeczytaj więcej ->
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
Scroll to Top